Comidagen

Comidagen

Comidagen

  • Markalar: Comida
  • Ürün Kodu: Comidagen
  • Ürün: Özel Tıbbi Amaçlı Gıda
  • Endikasyonları: İnek sütü proteini ve çoklu besin alerjilerinin diyet yönetimi için
  • Kullanım Dönemi : 0 -1 yaş, bir yaştan sonra tamamlayıcı besin olarak
  • Kısıtlanan Amino Asit : Yok
  • Ambalaj Gramajı : 400 g
  • SGK Kodu : SGKGC5

Ürün Tanımı: Comidagen  inek sütü ve çoklu besin alerjileri / intoleransı, diyet yönetiminde kullanılan, özel tıbbi amaçlı beslenme ürünüdür.

Kullanım Dönemi: Comidagen ,  inek sütü ve çoklu besin alerjileri / intoleransı diyet yönetiminde doğumdan itibaren tek başına beslenmeyi sağlar. 6.aydan sonra süt maması, ek gıda olarak kullanılır.

Ürün Özellikleri:
Alerjik değildir. %100 serbest amino asit içerir. Amino asitler immün sistemin uyarılmasını önler, alerjinin tedavisinde hızlı ve kesin çözüm için etkindir.

Beyin ve görme keskinliğinin, gelişimi için Omega 3, Omega 6 (DHA,ARA) yağ asitleri, Taurin, Demir ile zenginleştirilmiştir.

Bağışıklık sistemini güçlendiren, büyüme için gerekli Nükleotidleri içerir.

Güçlü iskelet sistemi ve optimal kemik kütle gelişimi için, anne sütüne benzer miktarda, Kalsiyum ve D vitamini ile desteklenmiştir. 

Laktoz içermez.

Yağ kullanımını arttırarak, enerji sağlanmasında yardımcı olan  Karnitin içerir.

Comidagen , tek başına, yaşa uygun, büyüme ve gelişmeyi sağlayan, tam bir beslenme kaynağıdır.

Güvenli protein ve mineral içeriği ile böbrek fonksiyonlarını zorlamaz.

Çoklu besin alerjileri / intoleranslar, uzun süreli ishal, sindirim bozuklukları ve malabsorpsiyon sendromu, inflamatuvar barsak hastalıkları, kısa barsak sendromunun diyet yönetiminde kullanılır.

Önerilen kullanım şekli:
Comidagen süt çocuklarına tek besin kaynağı olarak, sağlıklı yenidoğan, süt çocuğu maması gibi verilebilir (%13‘lük standart sulandırma) ve yeni emeklemeye başlamış çocuklar ve küçük çocuklar için ek besin olarak kullanılabilir. Comidagen’in günlük miktarı, süt çocuğunun yaşı, vücut ağırlığı ve bireysel tıbbi durumuna bağlıdır. Comidagen’in dozu bir hekim tarafından düzenli olarak izlenmeli ve ayarlanmalıdır.
1.EFSA 2017.Dietary reference volues for nutrients: Summary reports EFSA supporting publication 2017.e 15121 92 pp. doi:10.2903/sp.efsa.2017.e15121
2.Barros KV,Flor Silveira VL, Laranjeira MS, et al.Evidence for ivolvement of IL-9 and IL-22 in Cow’s Milk Allergy in İnfants. Nutrients.2017 Sep. 21:9 (10)
3.Aaron Lerner et al,IMAJ 2000;2:772–774
4.Tolerance and Growth data in children with diagnosed CMA using Comidagen
(AminoMed).(Under rewiew) Rev. bras.Alerg. Imunopatol.- ASBAI 2011: 34(4)TL
5 Comidagen ürün bilgisi
MMM/CMGN/Br 003

        

Doğru Beslenme Çözümleri
İnek sütü alerjisi ve/veya çoklu besin alerjisi olan bebekler için
hipoalerjenik özel tıbbi amaçlı gıdaENDİKASYONLAR

• İnek Sütü Protein Alerjisi ve/veya Büyüme Geriliği

• Çoklu Besin Alerjileri / İntolerans

• Yoğun Hidrolize Formüllerin Yeterli Olmadığı Durumlar

• Anaflaksi

• Enteropati

• Besin Protein İlişkili Enterokolit Sendromu

• Gıda Alerjilerine Bağlı:

Gastroözofegal Reflü, Alerjik Eozinofilik Özofajit, Alerjik Eozinofilik Gastrit , Alerjik Eozinofilik Gastroenterit, Kronik Diyare, Kolik ve Kısa Barsak Sendromu

• Proktokolit

• Parenteral beslenmeden enteral beslenmeye geçiş

• Malabsorbsiyon

• Elemantel diyete ihtiyaç duyulan durumlarda
Besin Alerjileri
Besin alerjisi, bağışıklık sisteminin gıda proteinine karşı normal dışı tepki vermesi sonucu oluşur. Besin alerjisinde bağışıklık sistemi yenilen gıdadaki proteinleri yanlışlıkla "tehlikeli" olarak algılar ve "tehlikeli" proteini hedef alan bir yanıt verir. Besin alerjisi olan kişilerin yaşadığıbelirtilerden bu yanlış bağışıklık yanıtı sorumludur.

İnek Sütü Protein Alerjisi
İnek sütü protein alerjisi (İSPA) yenidoğanda en yaygın gözlenen besin alerjilerinden biridir 1 ve sıklıkla değişik, spesifik olmayan belirtilerle kendini gösterir. Bu durum, tanıyı ve dolayısıyla alerji ile mücadeleyi güçleştirmektedir.

Kaynak: 1.Koletzko S, et al. Diagnostic Approach and Management of Cow’s-Milk Protein Allergy in Infants and Children:
ESPGHAN Gl Committee Practical Guidelines. JPGN 2012;55:221–9Biberona önerilen miktarda, daha önceden kaynatılmış (50°’ye soğutulmuş) suyu doldurunuz. Hesaplanan miktarda, Comidagen’i  kutu içersindeki ölçek ile ekleyerek, biberonun kapağını kapatınız ve toz mama çözünene kadar şişeyi çalkalayınız. Beslenmeye başlamadan önce, bileğinizin iç kısmına karışımdan birkaç damla damlatıp uygun sıcaklıkta olup, olmadığını kontrol ediniz. Comidagen, biberondan, bileğin iç kısmına damlatıldığında ne sıcak, ne soğuk hissedilmelidir. İdeal içme ısısı 37 derecedir. Mamayı her zaman taze hazırlayınız. Beslenmeden artan miktarı saklamayınız, atınız.